► Film Špina (r. T. Nvotová) získal Cenu Meeting Point pre najlepší celovečerný hraný debut na 62. MFF Valladolid – SEMINCI, ktorý sa konal od 21. do 28. 10. v Španielsku.

► Film Čiara (r. P. Bebjak) získal Veľkú cenu poroty Zlatý Atlas aj Cenu mladého publika na Arras Film Festivale, ktorý sa konal od 3. do 11. 11. vo Francúzsku. Od novembra sa táto slovensko-ukrajinská snímka premieta v ukrajinských kinách.

► Študentský film Atlantída, 2003 (r. M. Blaško) získal cenu pre najlepší krátky hraný film na 27. Filmovom festivale Cottbus, ktorý sa konal od 7. do 12. 11. v Nemecku. Na festivale ocenili aj dlhometrážny koprodukčný film Po strništi bos (r. J. Svěrák), ktorý si odniesol Cenu divákov.

► Film Out (r. Gy. Kristóf) získal Cenu za najlepšiu réžiu na 16. Festivale európskeho filmu Cinedays, ktorý sa konal od 9. do 18. 11. v Skopje v Macedónsku.

► Dňa 19. 11. zomrel vo veku 48 rokov filmový, televízny a divadelný herec Gejza Benkö. V oblasti filmu stvárnil napríklad hlavnú úlohu v celovečernom debute Martina Šulíka Neha, účinkoval aj v snímkach Pokoj v duši (r. V. Balko), Dobrý človek (r. Cs. Molnár) alebo v televíznom titule Baščovanský a zať (r. T. Krnáč). Známy je takisto z viacerých seriálov.

► Dňa 24. 11. sa v Bratislave uskutočnilo slávnostné udeľovanie Cien Nadácie Tatra banky za umenie. Hlavnú cenu v kategórii audiovizuálnej tvorby, filmu, TV a rozhlasu získala Iveta Grófová za réžiu snímky Piata loď. Špeciálne ocenenie pre mladých tvorcov do 35 rokov si v rovnakej kategórii odniesla Tereza  Nvotová za réžiu filmu Špina.

zs, dan