Boris Šima
animátor

Momentálne spolupracujem ako výtvarník na animovanom seriáli Kataríny Kerekesovej Websterovci. Koncom novembra sa na knižný trh dostala rovnomenná knižka, ktor  som ilustroval, a v televízii sa bude vysielať prvých šesť epizód seriálu, na ktorom robí skvelý tím. Začiatkom roka sme spolu s mojou ženuškou dokončili animovaný film 39 týždňov, 6 dní, ktorý začal svoju festivalovú púť v súťažnej sekcii na Varšavskom filmovom festivale. Pri tomto projekte si musím veľmi pochváliť spoluprácu najmä s kameramanom Peťom Hudákom, so zvukárom Dušanom Kozákom, s autorom hudby Martinom Hasákom a so strihačom Ondrejom Azorom.

Tomáš Stanek
kameraman

Pred pár týždňami som dotočil s režisérom Jankom Sebechlebským dobový film Balada o pilotovi pre Českú televíziu. Príprave nakrúcania sme sa venovali skoro rok, aby sme zvládli natočiť náročný scenár za 23 filmovacích dní, čo je pomerne krátky čas. Potešila ma návšteva benátskeho Bienále a výstava Damiena Hirsta. Zároveň som doktorandom v Ateliéri kameramanskej tvorby FTF VŠMU a spoločne s prof. Jánom Ďurisom vedieme prvý ročník kameramanov, z čoho mám takisto radosť.

Tomáš Krupa
dokumentarista

Venujem sa produkovaniu a režírovaniu celovečerného dokumentu Dobrá smrť. Nakrúcanie prebiehalo v Spojenom kráľovstve, vo Švajčiarsku a v USA. Po dvoch rokoch pravidelného nakrúcania sme vo finálnej fáze produkcie a zároveň pripravujeme zostrih filmu. Aktuálne som projekt prezentoval na filmovom trhu v Nemecku počas festivalu DOK Leipzig. Teším sa z pozitívnych reakcií a prísľubov širšej medzinárodnej distribúcie. Prostredím filmu je kruh anglickej rodiny a jej blízkych priateľov, ktorí sú vystavení ťažkým okolnostiam spojeným s témou eutanázie.