► Dokument Pavla Barabáša Sloboda pod nákladom získal Veľkú cenu Zlatý plesnivec na Medzinárodnom festivale horských filmov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 11. až 20. 11. v španielskom meste Torello. Barabáš získal aj Strieborný plesnivec za najlepšiu kameru. Jeho dokument takisto ocenili ako najlepší film v kategórii Horská kultúra na Banff Mountain Film and Book Festivale (29. 10. – 6. 11.) v kanadskom meste Banff, ktoré leží v provincii Alberta.

► Dráma Ja, Olga Hepnarová (r. T. Weinreb, P. Kazda) získala ceny za najlepšiu réžiu a pre najlepšiu herečku (M. Olszańska) na 23. MFF Listapad v Minsku v Bielorusku, ktorý sa konal od 4. do 11. 11.

► Snímka Krok do tmy (r. M. Luther) získala cenu Zlatý meč za najlepší scenár na 14. Medzinárodnom festivale filmov s vojnovou tematikou Jurija Ozerova, ktorý sa konal od 11. do 15. 11. v Tule v Rusku.

► V sobotu 12. 11. sa konal 11. ročník festivalu Vysoké hory Nitra. Cenu divákov získala slovenská snímka Obyčajní chlapci (r. R. Hatiar).

► Slovensko-ukrajinský film Čiara (r. P. Bebjak) vyhral hlavnú cenu The Orbital Vox Studios’ Post Production Award pre najlepší projekt, ktorý úspešne kombinuje kreatívny a komerčný potenciál, v sekcii Works in Progress na trhu Industry@Tallinn (17. – 24. 11.) počas 20. ročníka filmového festivalu Black Nights Tallinn (11. – 27. 11.).

► Film Učiteľka (r. J. Hřebejk) bol 30. novembra uvedený v Bruseli na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Martiny Dlabajovej a Eduarda Kukana.