Róbert Slovák
producent, režisér

Mám roztočenú smutnú toskánsku komédiu o nezmysle života a smrti s názvom La Dolce Morte s Mirkou Ábelovou v hlavnej úlohe. Budúci rok sa ju chystám dotočiť a zostrihať. Zbieram materiál na dokument One Hit Wonder, v ktorom sa budem snažiť nájsť kľúč k tomu, ako vytvoriť pesničku, ktorá sa stane svetovým hitom. V podstate je to podobné ako Prvý slovenský horor, len producent sa tentoraz nesnaží vytvoriť film, ale skladbu a namiesto Martina Kittnera tam účinkuje Dr. Alban a ďalší. Zároveň pracujem na scenári projektu Naše drahé Slovensko, ktorý produkuje Wanda Adamík Hrycová.

Juraj Mravec
dokumentarista, kameraman, fotograf

Momentálne som v Iraku pri Mosule (príspevok vznikal 7. 11. – pozn. red.). Nakrúcam svoj ďalší dokumentárny film Čelom k smrti o utrpení Blízkeho východu, okupovaného Islamským štátom. Mojím snom je prispieť týmto spôsobom k zmierneniu silných protiislamských nálad na Slovensku, z ktorých som veľmi nešťastný.

Milan Stráňava
producent

Pripravujeme distribučnú premiéru filmu Únos režisérky a autorky Mariany Čengel Solčanskej, ktorá bude 2. marca. Dva roky pripravujeme na jeseň a zimu 2017/2018 nakrúcanie filmu Generál tej istej autorky a režisérky. V súčasnosti prebieha tuzemský a zahraničný kasting a obhliadky na Slovensku i v zahraničí. Zároveň komunikujeme o spolupráci s koproducentmi projektu. Zatiaľ prichádzajú do úvahy partneri z krajín, kde sa príbeh odohráva, teda zo Slovenska, z Česka, Francúzska, Talianska a Ruska.