Marek Kráľovský
strihač

Začínam strihať minisériu Vedlejší produkt pre Českú televíziu v slovenskej produkcii DNA. Popri tom sa venujem tiež dokončovacím prácam na hranom filme Petra Bebjaka Smršť a občasnému strihaniu reklám. Teším sa na slovenskú premiéru filmu Tonko, Slávka a kúzelné svetlo. Najmä na to, ako budú reagovať moje deti, ktoré pri výrobe filmu vyrástli a doteraz ho poznali iba z neúplných pracovných zostrihov. 
 

Jana Bučka Kovalčíková
režisérka

S producentkou Líviou Filusovou a s mojou autorskou dvojkou, kameramanom Michalom Fulierom, pripravujeme celovečerný dokumentárny film o významnej fotografke Milote Havránkovej. Je pre nás veľká výzva, ako pojmeme výpoveď o Milote nielen obsahovo, ale aj formálne. Popri tom sme začali strihať celovečerný cestopis o dvoch chalanoch – Jožim a Palim, ktorí sa vydajú na koňoch naprieč Patagóniou do Ohňovej zeme. Je to veľmi atypický cestopis, keďže hlavní protagonisti veľmi nápadne pripomínajú hrdinov Dona Quijota a Sancha Panzu. Napriek neustálym prekážkam veria v svoje sny.


Radka Šišuláková
kameramanka

Práve sa nachádzam v Gruzínsku, kde sme začali nakrúcanie dokumentárneho filmu o meste Tskaltubo. Medzi rokmi 1920 – 1960 sa tu vybudovalo kúpeľné mesto pre vyššie vrstvy občanov ZSSR. Stalin tu mal vlastný kúpeľný dom. Predstavte si však dvadsať naozaj pompéznych, luxusných sanatórií, obkladaných mramorom. V roku 1993 sa priestory sanatórií stali dočasným ubytovaním vojnových utečencov. Niektorí z nich tu žijú dodnes. Po návrate na Slovensko ma čakajú nejaké postprodukcie a vyčkávanie na ďalšie zaujímavé projekty.