Adam Oľha
režisér, kameraman a scenárista
Momentálne spolupracujem ako kameraman na novom filme Jana Švankmajera Kunstkomora. Ide o pohľad do jeho zbierok, ktorým sa venuje celý život. To ma zamestnáva skoro na plný úväzok. Je to radostná práca a som za ňu vďačný. Ďalej spracovávam niekoľko dokumentárnych námetov a snažím sa venovať aj vlastnej tvorbe – to je však stále v začiatkoch a na papieri. Za sebou máme premiéru filmu Rekonštrukcia okupácie s Janom Šiklom, kde som takisto robil kameru, a film môžete vidieť aj v slovenských kinách.


Laura Siváková-Paššová
scenáristka, režisérka a kreatívna producentka
S Patrikom Lančaričom a Alenou Spustovou pracujeme na nesmierne náročnom a zároveň úžasnom projekte Dežo Hoffman – fotograf Beatles, ktorý vzniká v Trigon production. Je o to zložitejší, že Hoffmanove životné peripetie sú späté s históriou 20. storočia, s čím súvisí komplikovaná práca s archívmi. Hlboký ľudský príbeh, ktorý vzniká v strižni, je pre nás výzvou, ktorá nám nedáva spávať, a ja pevne verím, že zaujme divákov naprieč generáciami. Popritom pracujem s Patrikom Paššom, ml. a Jurajom Lehotským na finálnej verzii scenára celovečerného filmu Pád,  ktorého producentom je Juraj Krasnohorský.


Tomáš Rafa
vizuálny umelec, fotograf a dokumentarista
V súčasnosti pracujem na presahoch svojho 10-ročného dokumentárneho archívu o hraničných spoločenských témach. Výsledkom je neformálny edukačný online projekt pre pedagógov a mládež Postpravda.sk. Moje krátke dokumentárne videá natočené bez komentára komentujú odborníci z rôznych oblastí (história, sociológia, antropológia, žurnalistika, ľudské práva...). Tento projekt pomáha pedagógom, študentom, ale i širokej verejnosti konfrontovať svoje kritické myslenie s okolitým svetom, zasiahnutým dezinformačnou scénou v ére „postpravdy“.