Tereza Nvotová
režisérka

Momentálne pracujem na svojom filme Svetlonoc. Je to dráma s prvkami hororu z prostredia slovenských hôr. Hovorí o tom, akú cenu má sloboda, ak odmietneme ísť konvenčnou cestou, a pracuje s témami bosoráctva, diskriminácie a traumy. Natáčať budeme hlavne počas budúceho leta. So scenáristkou Barborou Námerovou pracujeme aj na adaptácii autobiografie Žo Langerovej Vtedy v Bratislave. Pôjde o televízny seriál, ktorý budem režírovať. Táto kniha ma zaujala najmä preto, že mám pocit, že sa náš svetadiel vinou fanatického nacionalizmu, populizmu a nárastu rasizmu začína podobať na Európu v krehkých rokoch pred tými najväčšími konfliktmi 20. storočia.  


Patrik Pašš
producent, strihač

Aktuálne máme vo fáze vývoja niekoľko nových projektov. Pre televízne vysielanie pripravujeme rozprávku O zázračnej vode, ktorú diváci uvidia na Vianoce budúceho roka. V spolupráci s TV Joj a Českou televíziou chystáme mysteriózny seriál a tešíme sa aj na prácu na novom dokumentárnom cykle o úspešných textároch slovenskej populárnej hudby. Pre kiná vyvíjame rodinný film Jakubov poklad a stále nevzdávame svoje úsilie pri projekte Nikdy sa nevzdaj, ktorý bude úsmevnou poctou filmárčine a majstrovi Fellinimu. No a je tu ešte dokumentárny film Dežo Hoffman – fotograf Beatles, ktorý je už v pokročilom stupni realizácie. 


Peter Budinský
režisér, animátor

Momentálne ma najviac zamestnáva práca na filme Srdce Veže, ktorý režírujem. Ide o dlhometrážny animovaný film pre deti, ktorý vyrábame v slovensko-česko-belgickej koprodukcii. Neustále dolaďujem detaily v animatiku, riešime kasting hercov, ktorý prebieha v Británii, a takisto veľa času trávim na skype rozhovormi s belgickým art directorom, s ktorým sa radím o vizuále filmu, ale aj s producentmi o nevyhnutných praktických otázkach. S manželkou sa zároveň venujeme nášmu štúdiu plutoon, v ktorom vyrábame animované videá a ilustrácie.