Rasťo Boroš
scenárista a režisér

Vyvíjam film o láske a peniazoch. A o láske k peniazom. Paradoxne sa tá téma rozrástla aj do samotného procesu vývoja. Získalo to ontologický charakter. Hľadám veľa peňazí na film a zároveň sa snažím udržať si lásku k filmu. Nie je to jednoduché. Ale keď to nie je najideálnejšie, spomeniem si na Dona Quijota Terryho Gilliama a uvedomím si, že všetko je len otázkou viery. Aj vo filme. Okrem toho trochu učím v škole. Najviac ma to teší s empatickými študentmi, ktorých baví hra ako tvorivá metóda a sú do filmu pobláznení. Vždy mi pripomenú Felliniho slová: „Nehovorte mi, čo robím. Nechcem to vedieť.“

Monika Lošťáková
producentka

Pomaly začínam pripravovať Visegrad Film Forum a MFFK Febiofest, ktoré budú v prvej polovici roka 2019. Už teraz viem povedať, že sa máte znova na čo tešiť, keďže som súčasťou hlavne programovej prípravy. Okrem toho pracujem s producentom Jakubom Viktorínom (nutprodukcia) na jeho projektoch. Teraz dokončuje film Ostrým nožom, ktorý príde do kín vo februári 2019, a producentsky vyvíja debutový celovečerný film Michala Blaška. Okrem projektov nutprodukcie sa v najbližšom čase chystám pracovať so Simonou Hrušovskou (Super film) na vývoji dokumentárnej série Petra Pokorného Investigátori.

Samo Štefanec
filmový zvukár, hudobník

Pre mňa je príznačné, že som jednou nohou vo filmovom a druhou v hudobnom svete. Prevažne sa venujem nahrávaniu kontaktného zvuku, v poslednom čase napríklad na dokumente Roberta Kirchhoffa, ale aj pri hranej tvorbe a spotoch. No takisto som mal v uplynulých dňoch možnosť realizovať sound design do aplikácie. Čo sa týka hudobnej tvorby, tá sa nedávno preťala s tou filmovou v krátkom filme Výletrežiséra Dana Riháka, kde som okrem realizácie kontaktu a mixáže prispel aj do kompozície soundtracku v spolupráci s Frantom Kormaňákom.