Tereza Tokárová
producentka

Svoj čas momentálne venujem spoločnosti CinePunkt, s ktorou máme práve v distribúcii náš prvý autorský dokument Územie fantázie režisérky Pauly Maľárovej. V spoločnosti vyvíjame niekoľko ďalších dokumentárnych debutov. Okrem toho pôsobím v spoločnosti kerekesfilm, kde spolu s Petrom Kerekesom pripravujeme jeho nový dokumentárny film, ktorý mapuje sto rokov košického maratónu a príbehy tých, čo behali alebo boli nútení utekať. Spolu tiež „rozbiehame“ produkciu ďalšej dokumentárnej série Budujeme Slovensko, ktorá dáva priestor mladým tvorcom. 


Denisa Buranová
kameramanka

V novembri do kín vstupuje animovaná stopmotion rozprávka Tonko, Slávka a kúzelné svetlo. Tak by som veľmi chcela pozvať do kina filmárov s deťmi a aj dospelých nadšencov animovanej tvorby. Film si nesie príjemné ohlasy zo zahraničných festivalov a aj z nášho Cinematiku. Bola pre mňa veľká česť na ňom spolupracovať s celým štábom a veľmi talentovanými animátormi a všetkými umeleckými zložkami. Bola to zároveň výzva, čo sa týka trpezlivosti – venovať sa projektu taký dlhý čas, ale práve animovaná výroba mi ukázala, aké dôležité je každé jedno políčko. 


Paula Maľárová
dokumentaristka

Momentálne pracujem na Odbore vývoja programov v RTVS. S Petrom Kerekesom spolupracujem na jeho novom filme o košickom maratóne a ako dramaturgička sa podieľam na dokumentárnej sérii Budujeme Slovensko IV. Voľný čas venujem návrhom a šitiu vlastného oblečenia, keďže to je tiež niečo, čomu by som sa chcela v budúcnosti venovať. A samozrejme v sebe pomaličky rozvíjam tému na môj ďalší film.