Wanda Adamík Hrycová
prezidentka SFTA a producentka

Mám za sebou nesmierne náročné pracovné leto. V SFTA sme organizovali Kino pod hviezdami, pilotný ročník outdoorového premietania pre verejnosť s cieľom propagovať slovenský film. Myslím si, že dopadol veľmi úspešne, takže rozmýšľame, že niečo podobné zorganizujeme aj v budúcnosti. Ďalšou aktivitou bolo Slnko v sieti. Jeho intenzívne prípravy prebiehali vo veľkej neistote vzhľadom na stále sa meniace podmienky konania kultúrnych podujatí. Koncom augusta som dotočila film, ktorý je momentálne v strižni u Mateja Beneša. V októbri začíname so zvukovou a obrazovou postprodukciou, a ak pánboh a korona dajú, 26. 11. bude v kinách.

 

Tomáš Berka
scénograf a hudobník

Dotočili sme televíznu rozprávku O liečivej vode v réžii Jána Sebechlebského. Točilo sa na Malom Dunaji, v Smoleniciach, v Bojniciach a na Červenom Kameni plus jedna stavba v ateliéri. V horách nad Stankovanmi pri Ružomberku sme pred finále s náročným filmom Svetlonoc Terezy Nvotovej. Práve dokončujeme stavbu skutočných dreveníc, ktoré majú v závere zhorieť. Miestni hasiči sa už nemôžu dočkať. A na zámku v Slatiňanoch pri Pardubiciach sme pred týždňom začali nakrúcať dobový film Slúžka podľa románu Hanky Lasicovej. Koncom tohto roka musím dokončiť dve knižky a pripraviť novú platňu Fermaty a budúci rok ma čakajú tri filmové projekty – so Stanom Párnickým príbeh z druhej svetovej vojny Sama medzi svojimi, s Jonášom Karáskom Invalid a s Michalom Kollárom krimi zo 16. storočia Krv prvorodených

 

Mário Ondriš
kameraman

Po polročnej dobrovoľno-nedobrovoľnej óčeerke s deťmi som opäť v pracovnom nasadení. Zatiaľ len v prípravnom. Ešte tento rok chystáme s režisérkou Martou Ferencovou nakrúcanie dvoch romantických komédií Přání Ježíškovi a V lete ti poviem, ako sa mám. Nikto z nás netuší, aká bude situácia v novembri, keď má padnúť prvá klapka, tak všetci dúfame, že nás vírus nezastaví. Budúci rok chystáme pokračovania filmov Šťastný nový rok Lóve s režisérom Jakubom Kronerom, tak dúfam, že to už budeme všetci zdarne zaočkovaní.