dokumentaristka
Barbora Sliepková

Zo všetkého, čomu sa denne venujem alebo sa plánujem venovať, sa mi žiada hovoriť najmä o filme Čiary. V spolupráci s producentkou Barbarou Janišovou Feglovou a ďalšími skvelými ľuďmi už druhý rok pracujeme na celovečernom dokumente o Bratislave. Točíme vizuálnu esej o našom spoločnom priestore a o intimite, kam pustíme len najbližších. O jemnej hranici nášho záujmu. Kladieme si otázky: Ako vnímame verejný priestor a ako nás ovplyvňuje jeho kvalita? Krásna práca, skladať príbehy a hľadať nové pohľady na známe miesta. 


režisér
Juraj Lehotský

Pracujem na novom filme Malý. Dolaďujem a pomaly uzatváram finálnu podobu scenára a pripravujem nakrúcanie, ktoré plánujem na ďalšiu jeseň. Pracujem aj na príprave nového dokumentárneho cyklu pre televíziu. Popritom si občas zašportujem, zabehám, zájdem s deťmi na výlet do Tatier alebo robím bežné veci okolo domu. Synovi Markovi skrývam konzolu od playstation a bojujeme so školou, s úlohami a tak. Spomeniem aj Milku, ktorej zase vypínam telku a ona sa za to strašne hnevá. So ženou Katkou sa tešíme z našej záhrady alebo z podareného výletu. 


filmový publicista, dramaturg a režisér
Rudolf Urc 

Chystám sa na operáciu bedrového kĺbu. Medzitým sme s Pavlom Brankom zostavili pre SFÚ dve pásma na blu-ray a DVD Slovenský dokumentárny film – šesťdesiate roky, ku ktorým ešte spisujeme booklet. Zaujímavá robota. Rovnako aj večery archívnych filmových týždenníkov, ktoré uvádzam v Kine Lumière každý prvý pondelok v mesiaci. Veľmi sa teším na témy o tajných službách alebo o duniacom Dunaji a o konci slovenského kinožurnálu v roku 1990. Zaujímavé bude aj stretnutie s Marcelou Plítkovou, večery k Roku slovenského divadla, týždenníky o mládeži, cirkevnej politike a mnohé ďalšie. Ešte aby som stihol tú operáciu...