Barbara Janišová Feglová
producentka

Aktuálne sme spustili webovú stránku projektu Prvá a pripravujeme pokračovanie tejto série. Na začiatku roka sa nie celkom plánovane zlieva takmer súbežná finalizácia troch autorských dokumentov, ktoré sú zároveň dlhometrážnymi debutmi. Prvým je urbánna esej o Bratislave režisérky Barbory Sliepkovej Čiary, inšpirovaná konceptuálnou fotografiou. Dokončujeme aj film Komúna  režiséra Jakuba Julényho o košickom disente a osobe Marcela Strýka podľa námetu Ingrid Mayerovej a scenára Pavla Smejkala. Treťou snímkou je Zlatá zem Dominika Jursu, pôvodne študentský film. Vo vývoji nám robí radosť progres dokumentárnych projektov Môj emigrantGabriel a Prezidentka.


Pavol Barabáš
režisér

Teším sa, že mi vychádza nové DVD Svetozár Stračina. Čakám na riadnu zimu a poriadnu víchricu v Tatrách. Na jednom zo štítov potrebujem nakrútiť posledné zábery do filmu Nezvestní, čo sa mi minulú zimu nepodarilo. Je to dokumentárny film o tragédii štyroch Slovákov na najvyššej hore sveta, ktorá sa odohrala v roku 1988. Boli to naši najlepší horolezci a moji kamaráti. Posledné roky sme nakrúcali extrémne zlanenia na najvyšších vodopádoch sveta. Málokto vie, že práve dva najvyššie prešli ako prví na svete Slováci. Priniesli sme obrovské množstvo materiálu, a tak strávim najbližšie mesiace opäť zatvorený v strižni.


Ivana Hucíková
dokumentaristka

V tejto chvíli ma najviac zamestnáva práca na mojom prvom celovečernom dokumentárnom filme. Ide o medzinárodný projekt k stému výročiu volebného práva pre ženy na Slovensku a v USA, takže nakrúcanie momentálne prebieha v oboch krajinách. S kameramanom Igorom Smitkom a produkčnou spoločnosťou Super film zároveň vyvíjame dokumentárny projekt o voguerskej tanečnej komunite na Slovensku a v Česku. Okrem toho pracujem ešte na niekoľkých menších i väčších námetoch, ktoré sú v rôznych fázach príprav, či už u nás, alebo v USA. Svoj čas sa tak snažím rozdeliť medzi Bratislavu a New York čo najefektívnejšie.