Ingrid Mayerová
dramaturgička, scenáristka, pedagogička

Dni si krátim dlhými dramaturgickými rozhovormi s režisérmi filmov, ktoré sú vo vývoji (Fantastický stredovek Erika Prausa), v realizácii (Komúna Jakuba Julényho, Čiary Barbory Sliepkovej, Zlatá zem Dominika Jursu) alebo pred dokončením (Neviditeľná Márie Martiniakovej, Premenenie Erika Prausa). Premýšľam nad novým cyklom dokumentárnych filmov o emigrantoch, ktorý pripravujeme na môj námet. Teším sa, keď sa študentom podarí napísať dobrú explikáciu či scenár. Najväčšiu radosť mi robí syn, keď nájde protónové čísla v periodickej tabuľke prvkov alebo keď narysuje rovnoramenný lichobežník.


Martin Kollar
kameraman, fotograf, režisér

Zdá sa, že v novom roku sa toho nazbieralo viac, ako som čakal. Teším sa, že s Máriou Rumanovou konečne roztáčame dlho pripravovaný film Letopis, ktorý zachytáva súčasnosť ako archív pre budúcnosť. V januári začíname točiť film o smutno-veselej talianskej veštici s Petrom Kerekesom. S Petrom dokončujeme aj film Cenzorka v odeskej ženskej väznici. A pomedzi to zbieram fotografie na novú knihu, ktorá je hravým experimentom a mala by vyjsť v mojom obľúbenom londýnskom vydavateľstve Mack v roku 2021.


Erika Paulinská
producentka

Momentálne pracujem ako vedúca produkcie na príprave Art Film Festu 2019, ktorý sa uskutoční 14. – 22. júna 2019 v Košiciach. So Sašou Gabrižovou a Soňou Balážovou sme si založili občianske združenie Disco sailing, pod ktorým sme v decembri organizovali podujatie Deň krátkeho filmu. Okrem toho sa Disco sailing venuje popularizácii krátkych filmov a vytváraniu festivalových stratégií. Súbežne producentsky spolupracujem so spoločnosťou Super film na animovanom projekte Krížom krážom.