Jana Bučka
dokumentaristka

Momentálne pracujem na dokumentárnej sérii produkčnej spoločnosti Hitchhiker Cinema s názvom Biele vrany a hrdinovia medzi nami. Tento projekt sa venuje fenoménom, ktoré rezonujú v spoločnosti. Diel, ktorý točím, sa zaoberá veľmi aktuálnymi kauzami v oblasti životného prostredia.

Ivana Laučíková
animátorka

V dlhodobom horizonte vyvíjam s producentom Jurajom Krasnohorským fantastický, imaginatívny a dobrodružný film pre deti podľa poviedky Arnošta Goldflama. Film je súčasťou veľkého stredoeurópskeho koprodukčného cyklu O nepotrebných veciach a ľuďoch. Aktuálne naplno žijem autorským krátkym filmom Milosť. Povolávam anjelov a normálnych ľudí, aby sa bez strachu postavili tvárou v tvár Monštru nenávisti. Ak sa chce niekto pridať, nech nám volá, 20. januára točíme davové scény. Každá duša sa počíta.

Juraj Nvota
režisér

Pred chvíľou som s radosťou dokončil Gen o pani Zite Furkovej. Zároveň robíme s Richardom Krivdom a Darinou Smržovou na vývoji dokumentu o divadelnom režisérovi Petrovi Scherhauferovi. Popritom chodím radiť študentom divadelnej réžie. Keď viem. Jeden už mal úspešnú premiéru svojej autorskej hry s názvom Nič. A všetci svätí. No a pripravujem sa na veľké dobrodružstvo, réžiu opery Don Giovanni v košickej opere a na vianočné sviatky (text vznikol v prvej polovici decembra – pozn. red.).