Miro Remo
dokumentarista

Dokončili sme kritický dokumentárny celovečerák Cooltúra o stave našej kultúry. Teraz bojujeme s paragrafmi, tak aby nám umožnili prezentovať film aj napriek odmietavým stanoviskám niektorých snímaných osôb. Som tomuto kritickému filmu veľmi rád. Robili sme  ho z vlastného vnútorného pocitu. Je inšpiratívne sledovať, aké zvrátené hodnoty dnes prevládajú, kam sme sa za ostatných 25 rokov posunuli. Píšem však už zo strižne, kde striháme autorský film o Richardovi Müllerovi. Spolu s otcom pracujem na projekte Pátranie po zvláštnych ženách o snoch ústavne vychovávaných tínedžeriek z 80. rokov a pokračuje aj nakrúcanie Swan Bride.


Oľga J. Hromkovičová
výkonná producentka

Práve nakrúcame poľovačky po Slovensku pre Agniezsku Holland do jej nového filmu Wild Unit (Cez kosti mŕtvych). S Petrom Kerekesom a Zuzkou Mistríkovou vyvíjame pre RTVS cyklus dokumentov o slovenských stopách v Paríži. S Jurajom Johanidesom pracujeme na dokumente k 30. výročiu kapely Bez ladu a skladu. S Mirou Fornay dokončujeme kastingy na film Žaby bez jazyka, a keď pánboh a AVF dajú peniaze, v lete budeme nakrúcať.


Erik Baláž
dokumentarista

Mám za sebou náročné obdobie učenia sa, ktoré súviselo s dokončeným dokumentom Vlčie hory a jeho následnou distribúciou. Všetko sa podarilo nad očakávanie dobre, čoho výsledkom je aj vysielanie filmu v prestížnej televízii National Geographic, ale i záujem svetových filmárov o spoluprácu na ďalších projektoch s naším tímom Arolla Filmu. Momentálne pracujeme na trojdielnom seriáli v Tatrách, ktorý realizujeme aj vďaka podpore koprodukčných partnerov z Nemecka (DocLights Studio) a zo Slovenska (RTVS). Seriál by sme mali dokončiť koncom roka 2016. V hlave nosím a rozvíjam niekoľko ďalších projektov.