Lucia Zavarčíková
kameramanka

Momentálne pripravujeme celovečerný hraný film Outerlands, ktorý sa bude natáčať v San Franciscu toto leto. Okrem toho s režisérkou Bárou Annou Stejskalovou pracujeme na stop-motion filme 9 milionů barev, ktorý sa animuje v pražskom štúdiu Divize Animace v spolupráci s produkčnou firmou Bionaut. S Asociáciou slovenských kameramanov taktiež pripravujeme náš druhý masterclass a začíname prácu na organizácii odovzdávania cien za najlepšie kameramanské výkony na podujatí Kamera 2023.


Michal Kondrla
strihač

Každý deň sa teším do práce, pretože mi na stole leží niekoľko krásnych projektov. S Jakubom Kronerom dokončujeme česko-slovenskú fantasy minisériu Vedma, začali sme strihať prvý nakrútený materiál trileru z 90. rokov Miki a čaká nás aj strih pokračovania celovečerného filmu Lóve 2. S kolegami Rišom Chomom a Zuzkou Cséplő striháme pre RTVS historický výpravný seriál Čas nádejí režiséra Jána Sebechlebského. A v letných mesiacoch ma čakajú premiéry hraných filmov Smolu nosíš ty, láska (r. Samo Spišák) a Nikdy nehovor nikdy (r. Braňo Mišík). Na FTF VŠMU sa nám začína obdobie skúšok a štátnic, preto želám svojim študentom strihačom veľa síl a samé áčka.


Katarína Moláková
scenáristka, dramaturgička a pedagogička

Po siedmich rokoch v pozícii prodekanky pre štúdium na FTF VŠMU a vyše dvadsiatich rokoch aktívnej scenáristickej práce sa učím oddychovať. Nie vždy sa mi to darí, práce je stále veľa. Aktuálne dokončujem (hádam) poslednú verziu scenára dlhometrážneho bábkového filmu, spolupracujem na novom animovanom seriáli a knihách pre deti aj na hranom televíznom seriáli. Špeciálne ma teší pedagogická činnosť na FTF VŠMU, kde s kolegami, študentmi a študentkami vyvíjame námety na filmy a seriály.