Vladislava Sárkány
režisérka
Momentálne trávim veľa času v strižni s Petrou Hoťkovou, pracujeme na novej dokumentárnej sérii o ŠtB, za ktorou stojí B PRODUCTION. K 30. výročiu vzniku samostatnej Slovenskej republiky súčasne pripravujeme voľné pokračovanie dokumentárnej série – tentoraz tematicky nazvané Fetiše republiky (K2 Production). Popri tom všetkom žijem svojím autorským projektom s pracovným názvom Maďarský príbeh, ktorý prostredníctvom intelektuálnej elity z literárneho prostredia odhaľuje príbeh obyčajného človeka a jeho prienik s veľkým naratívom krajiny – „orbánovského Maďarska“.


Katarína Krnáčová
producentka
Po premiére v Karlových Varoch sme nedávno pustili do slovenských a českých kín film Václava Kadrnku Správa o záchrane mŕtveho. Na premiéru pripravujeme slovensko-anglický dramedy film Stand Upa koprodukčný detský film Ako som sa naučila lietať, ktorý získal hlavnú cenu na festivale BUFF a mal obrovský divácky úspech v domovskom Srbsku. Dokončujeme koprodukčný film V korunách stromov je pokoja pokračujeme v príprave televíznej minisérie Posledná barónka a filmu Potopa debutujúceho Martina Gondu. Veľmi dúfam, že si diváci znovu nájdu cestu ku kultúre a do kina, i keď som presvedčená, že po pandémii nás čakajú ešte oveľa väčšie výzvy, ktoré budeme musieť (ako ľudstvo) prekonať.


Roman Ďuriš
režisér
S kameramankou Michaelou Hoškovou sa intenzívne pripravujeme na nakrúcanie dokumentárneho filmu Pokiaľ ja žijem, ktorý sme posledný rok vyvíjali v rámci workshopu Ex Oriente Film. Ide o príbeh mladého Dalibora, ktorý sa snaží dať dokopy svoju dysfunkčnú rodinu a zároveň túži stať sa fakírom v cirkuse. Počas zbierania materiálu na film sme v cirkuse začali nakrúcať aj druhý dokument Svetský o mladom artistovi, ktorý žije v potulnom cirkuse a už od ôsmich rokov vystupuje v nebezpečných číslach. Okrem toho píšem so scenáristom Martinom Šusterom scenár k celovečernému hranému filmu.