Zuzana Piussi
režisérka a dokumentaristka

Cestujem vlakom do Bratislavy, máme hereckú skúšku a potom začíname natáčať hraný film Zošalieť. Beriem so sebou aj kostým, ktorého súčasťou sú barly. Keď som utekala na vlak, ľudia mi začali pomáhať. To sa mi ešte nestalo. Sedím a pozerám dokument Adama Curtisa. Hovorím si, že všetko už bolo natočené, sme zavalení videami, stačí už len tento svet „múdro pospájať“. Dôležitá je analýza bez ideológie, pokus priviesť ľudí k tomu, aby sa pozreli na svet mimo svojej sociálnej bubliny a dokázali pochopiť pocity a motivácie iných bublín. Po filme som zvedavá na diskusiu, lebo verím, že dobrý film môže naštartovať zaujímavú debatu. Hneď je mi vysvetlené, prečo sme my liberáli tí lepší a tolerantnejší. Tak hľadám ďalej... Milujem cesty vlakom.


Martin Šulík
režisér

Čas letí a stojí zároveň. Píšem scenár s Marekom Leščákom. Nakrúcam dokument o maliarovi Lacovi Terenovi a som zvedavý, ako diváci prijmú film Muž so zajačími ušami. Na premiéru čakal dva roky.


Peter Hoferica
režisér

Dokončujem magisterskú komédiu Samorast, s ktorou plánujem zavŕšiť štúdium hranej réžie na FTF VŠMU. Popritom s producentom Petrom Kelíškom a so scenáristami píšeme druhú sériu komediálneho seriálu Najhorší týždeň môjho života. Cez leto pravdepodobne pobudnem na nakrúcaní denného seriálu Oteckovia. S francúzskym producentom Easy Tiger pripravujem krátky film – zatiaľ je v štádiu písania. Po rôznych festivaloch mi stále putuje absurdná komédia Pozdrav z Nigérie. Vo svojej práci sa snažím hľadať pestrosť. Riadim sa najmä Galileim: hlavne nech sa točí.