Erika Paulinská
producentka

V týchto dňoch pripravujem s produkčnou spoločnosťou NINJA FILM a s Michaelou Kaliskou celovečerný hraný debut Martiny Buchelovej Milovník, nie bojovník. Okrem toho pracujem ako vedúca festivalového oddelenia FTF VŠMU, kde sa staráme o festivalovú distribúciu študentskej tvorby v zahraničí aj doma.

 

Andrej Kolenčík
režisér a producent

Momentálne čakám, či vznik nášho filmu Spievajúci dom (scenár Jakub Medvecký) podporí AVF. Pripravovaný film už získal cenu za najlepší hraný projekt na koprodukčnom fóre vo Varšave. Okrem toho vyvíjame s Jurom Šlaukom pre RTVS hybridný, dokumentárno-hraný film Kuko, Drobček a Raťafák znovu zasahujú. A náš krátkometrážny komorný film Zjavenie Jána, ktorý vznikol v koprodukcii Admiral Films a FTF VŠMU, stále koluje po medzinárodných festivaloch a získal už aj niekoľko ocenení. Nedávno ho vybrali aj na americký Cinequest, kvalifikačný festival na Oscara, čo nás príjemne prekvapilo.
 

Andrea Vrábelová
scénografka, architektka/kreatívna VFX supervízia

V poslednom období smerujem svoj záujem aj do oblasti tvorby scénografie v digitálnom prostredí v kombinácii s vizuálnymi efektmi. Príkladom je spolupráca na filme Slúžka, ale aktuálnym projektom je film Perinbaba a dva svety režiséra Juraja Jakubiska, na ktorom som pracovala v pozícii hlavnej architektky a následne aj počas postprodukcie v STUDIO 727 ako triková výtvarníčka a kreatívna supervízorka VFX. Zároveň som sa stala novou prodekankou pre štúdium a kvalitu vzdelávania na FTF VŠMU, kde nás tento rok čaká dokončenie akreditačných procesov.