Michaela Kaliská
producentka

Posledný rok sa venujem najmä prípravám nášho celovečerného debutu Milovník, nie bojovník v réžii Martiny Buchelovej, ktorý vzniká v našej produkčnej spoločnosti NINJA FILM. Momentálne sa preklápame do fázy intenzívnej predprodukcie. Paralelne pripravujeme s Martinou jej ďalší film – dobovú drámu inšpirovanú dielami Timravy. Vo fáze vývoja máme dva ďalšie projekty: dokumentárny film Všade dobre o mladých ľuďoch z Rimavskej Soboty a krátky film Možno to nie je úplne naozaj režisérky Štefánie Lovasovej. Zároveň sa mimo filmu venujem produkcii na hudobných festivaloch.
 

Gabriela Gažová
režisérka a scenáristka

Aktuálne pracujem na scenári svojho debutového hraného filmu whatever, lol! Tak ako môj krátky film M aj whatever, lol! je plný dievčenského a queer dospievania, hnevu, nadšenia, krvi, revolty a panku. Jednoducho coming-of-(r)age film. Tento rok som s ním absolvovala ročný scenáristický vývojový program MFI Script2Film (Mediterranean Film Institute) a začala som spolupracovať s producentkou Katarínou Krnáčovou (Silverart). Okrem toho sa smejem a rozčuľujem v novom krátkom experimentálnom filme Women Have No Stamina, ktorý zhŕňa, aké to je, viesť debaty v našom mužskom svete.


Roman Pivovarník
junior producent a ekokonzultant

V čase písania týchto riadkov sa nachádzam v bode, v ktorom isté veci ukončujem a iné začínam. V prvom prípade je to predovšetkým koordinácia postprodukcie krátkeho filmu Oči plné piesku režiséra Juraja Janiša a producentská výpomoc s projektom Geamăna. Tie postupne nahrádza príprava a následné nakrúcanie britskej minisérie, na ktorej pracujem v pozícii filmového ekokonzultanta. A potom sa uvidí. Ale s veľkou pravdepodobnosťou si doprajem pracovný oddych, možno v podobe zdolania Cesty hrdinov SNP.