Miša Jelenek
producentka
Aktuálne dokončujeme celovečerný film Juraja Lehotského a Timoteja Križku Plastic symphony(pôvodný názov Potlesk) v slovensko-poľsko-českej koprodukcii. Realizovali sme ho minulý rok na jeseň a v zime v Bratislave a vo Viedni. Hlavný predstaviteľ Bartosz Bielenia sa kvôli nemu naučil hrať na violončele a rozprávať po slovensky. Zároveň máme v realizácii film Nikto ma nemá rádrežisérskeho dua Tomáš Weinreb a Petr Kazda o inakosti a jej (ne)tolerancii, v paritnej koprodukcii s Black Balance a s Rebekou Polákovou v hlavnej úlohe. Súbežne vyvíjame projekt o vzťahoch a pokrvnom pute.

 

Maroš Žilinčan
kameraman
Práve som dotočil komediálnu minisériu Iveta (TV Joj) s režisérom Honzom Hřebejkom, kde sme si prácu rozdelili na polovicu s kameramanom Martinom Žiaranom. V poslednej fáze postprodukcie sa nachádza aj môj filmový debut o drogách a láske s pracovným názvom Na prach (BeOnMind), v hlavných úlohách Kristína Kanátová a Noël Czuczor, réžia Anastasia Hoppanová a Samuel Vičan. Finalizujeme aj dlhometrážny dokument o kameramanovi Richardovi Krivdovi s názvom Vesmírny kovboj v réžii Lukáša Terena (Superfilm). Ďalšie projekty sú vo vývoji a ja pokračujem v točení reklamných spotov.

 

Albert Malinovský
producent
Uvádzame na svetlo sveta film Petra Kerekesa Cenzorka. Pripravujeme celovečerný hraný film Ivana Ostrochovského s pracovným názvom Prameň, ktorý bude reflektovať snahu štátu zasahovať do súkromia občanov prostredníctvom interrupčného zákona a vynútených sterilizácií na konci 80. rokov minulého storočia. V Tatrách nakrúcame koprodukčný česko-slovenský film Alberta HospodářskehoBrutální vedro. S Norom Hudecom pripravujeme seriál Film Expres o menej známych filmových profesiách, ktorý je zameraný na mladého diváka a RTVS ho začne vysielať v polovici októbra.